Malta Bayragı
Malta'nın en iyi dil okulu danışmanlığı

Malta’da Yaşam Nasıl ?

maltada-yasam

İçerik

Malta’da Yaşam Nasıl ?

Malta’da Yaşam Nasıl ? Malta, birçok alanda dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasında görülmektedir. Gezilecek birçok turistik alanının bulunmasında bir ada ve turizmi ülke olmasının büyük bir katkısı var. Üç büyük (Malta) ve iki küçük (Gozo – Comino) adadan oluşan Akdeniz’in incisi Malta, eşsiz bir konumda bulunuyor. Malta gelirinin büyük bir kısmını ülkeye gelen öğrencilerden almaktadır. Dünyanın en iyi dil okullarının adada şubeleri bulunmaktadır. İngilizce dil eğitimi alınabilecek diğer ülkeler ile yaşam standartlarının eşit olması. Eğitim kalitesinin oldukça yüksek olması sebebiyle tercih edilmektedir. Malta’ya bir yolculuk yapmaya karar verdik ve yaşam standartlarının nasıl olduğunu gelin hep beraber görelim.

Öncelikle Malta’da İngilizce eğitim almak için planlarınız var ise bu güzel ada ülkesi hakkında ayrıntıları detaylarıyla birlikte ele alacağız.

Dil okullarının fiyatlarının uygun olmasının yanı sıra eğitim için ihtiyacınız olan her şeyi bir paket dahilinde size sunarak toplu bir ücret ödüyorsunuz.  Ödediğiniz ücretin dışında size pek fazla bir masraf çıkmıyor. Bu dil okulu paketlerinde eğitim ücreti, eğitim materyalleri, gidiş geliş uçak bileti, konaklama hatta özel geziler de bunlara dahil oluyor. Ülkenin büyük bir gelirinin dil okulları üzerinden sağlanmasından dolayı Malta’ya gelen öğrenciler için birçok avantaj sağlanmaktadır. Bütün bu sebeplere bağlı olarak Malta Dil Okulları, yurt dışında okuma hayali olan gençler için büyük bir avantaj sağlıyor. Malta herşey dahil dil okulu indirim kampanyalarından haberdar olmak için <<Hemen>> iletişime geçebilirsiniz.

Malta Dil Okulları ve Konaklama Seçenekleri

Dil okullarının yüksek eğitim kalitesine sahip olması yurt dışında okumak isteyen gençlerin hayallerini süslemekte. Bunun tek sebebi sadece kaliteli bir eğitim verilmesi değil. Hem kaliteli bir eğitim sunuluyor, hem de bu eğitim aynı standartlara sahip diğer dil okulları için daha uygun bir fiyata geliyor. Dil eğitiminin kaliteli ve uygun olması yeterli mi? Belki de yeterli fakat bununla da kalmıyor, gezi ve konaklama gibi ihtiyacınız olacak en temel unsurları da öğrenciler için sunuyor.

Türkiye’ye göre oldukça uzak bir konumda olan Malta gibi bir ülkeye giderseniz ihtiyacınız olacak en önemli şey kesinlikle barınma olacaktır. Bu konuda hiç şüpheniz olmasın çünkü; Malta dil okulu okumak için ülkesine gelen öğrencilere çok iyi bakmakta, Maltalılar gelirinin büyük bir kısmını öğrenciler üzerinden sağlamakta. Bu da sizin için bir avantaj haline dönüşmesine neden oluyor.

Malta’da bulunan dil okulları ülkeye gelecek öğrenciler için bir çok paket programları sunmaktadır. Bu paketin içerisinde İngilizce dil eğitimi, gidiş – dönüş uçak bileti, konaklama ve beslenme ihtiyacı, ders materyalleri ve gezi gibi şeyler bulunuyor. Bu tür bir firma aracılığıyla gelmeniz hem sizin için daha uygun olacak hem de her işle ayrı ayrı uğraşmak zorunda kalmayacaksınız.

Konaklama ihtiyaçlarınız genelde bu tür firmalar aracılığıyla karşılanmakta ve paketinizin içerisinde ki özelliklere göre bir konaklama sistemi bulunuyor.

Malta’da en çok tercih edilen program çeşiti her şey dahil dil eğitimi programlardır. Dil eğitiminiz ve konaklamanız okul tarafından sağlanmaktadır.

Malta dil okulları 2024 Fiyat listesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Malta’da Yaşam Nasıl daha fazla soru için bizimle 7/24 iletişime geçebilir tüm sorularınızı sorabilirsiniz.

Malta konaklama seçenekleri;

Okul yurdu- öğrenci apartı konaklama:

Genelde okullara yakın bir konumda bulunmaktadır. Ulaşımı kolay ve çevresinde ihtiyacınız olacak alanlar (mağaza, restoran, kırtasiye) bulunmaktadır. Odalara yatak ve kalite bakımından öğrenciler yerleştirilir. Genelde her odalarda 2-3 öğrenci bulunmaktadır. Bu durum değişiklik göstermekle beraber 2 kişilik veya 4 kişilikte olmaktadır. Bu konaklama seçeneklerinde kendi yemeğinizi yapabileceğiniz ortak kullanımlı mutfak bulunmaktadır. Haftanın belirli günleri oku görevlileri tarafından genel temizlik yapılır bu süreçte çarşaflarınız ve havlularınız değişmektedir. Bu konaklama seçeneğinde giriş-çıkış saatlerinde kısıtlama bulunmamaktadır. Okullar öğrencilerine ekonomik apart ve superior apart seçenekleri olarak ayrı kategoriler sunmaktadır. Malta dil okullarında en çok tercih edilen konaklama seçeneği budur. Yurt konaklama seçeneği diğer konaklama seçeneğine göre genel olarak Malta’da daha uygun fiyatlarda olabilmektedir.

Aile yanı konaklama

Dünyada dil eğitimi için başka ülkelere giden öğrencilerin en çok tercih ettiği konaklama türüdür. Fakat malta için en çok tercih edilen seçenek yurt konaklamadır. Aile yanı konaklama seçeneğinde sistem şu şekildedir. Bir ailenin yanına yerleştiriliyorsun ve sabah ve akşam yemeğiniz aile tarafından karşılanmaktadır. Malta’da yaşam standartlarını görmek ve kültürlerini öğrenmek için çok etkili bir yol olmaktadır. Sizi belirlenen ailelerin yanına oturtarak orada konaklamanızı sağlamaktadırlar. Bu konaklama seçeneğinde de okullar öğrencilerine ekonomik aile yanı konaklama ve superior aile yanı konaklama seçeneklerini sunmaktadır.

Otellerde konaklama

Otellerde konaklamayı tercih edecek kişiler için okullara yakın konumda olan ve bir çok avantajı da beraberinde getiren oteller mevcut. Oteller genelde sahil kesimlerinde veya okullara yakın bir konumda bulunur. Çevresinde ki olanaklar yüksektir ve yaşam kalitesi yüksektir. Genelde öğrenciler için sunulan paketlerde otelde konaklamada mevcuttur. Bu doğrultuda bazı öğünlerde otel tarafından karşılanıyor bu sebepten ötürü kendinize ek bir yeme-içme masrafı çıkarmamanıza neden oluyor.

Malta’da Yaşam Standartları Nasıl?

Malta genel itibarıyla öğrenciler ve turistler sayesinde büyük bir gelir elde etmektedir bu insanların refah seviyesini yükseltmektedir. Market ve temel gıda ihtiyaçları pahalı bir ülke değildir. Her yıl 1.5 – 2 milyon turist bu güzel ada ülkesine gelmemektedir.  Tercih edilmesinin en büyük sebeplerinden biriside güzel turistik mekanlara sahip olmasıdır. Ayrıca bu ada ülkesi Avrupa’nın eğlence cenneti olarak bilinir. Ülkede gece küplerinin ve barların sayısı oldukça fazladır. Ülkede bir çok eğlence merkezi ve casino bulunmaktadır.

Genel olarak özetlemek gerekirse Malta refah seviyesi yüksek Avrupa ülkelerinden birisidir.

Malta’da Yaşam Nasıl ? Malta Akdeniz iklimine sahip sıcak bir ülkedir. Yılın neredeyse her ayı sıcak olmasıyla, güneş genellikle 12 ay boyunca görülmektedir. Kış aylarında bile sıcaklığı 16-18° derecenin altına düşmemektedir. Durum böyle olunca su sporları ve plaj aktiviteleri gelişmiş bir ülke konumunda oluyor.

Yani Malta eğlence hayatının fazla ve çok çeşitli olduğu bir yerdir. Öğrenci olarak Malta’ya geldiğiniz takdirde bir çok gezi ve aktivite programı Maltaliyiz yurt dışı eğitim acentesi tarafından sizin için hazırlanmaktadır. Birlikte çok eğleneceğiz 🙂

Şehir içi ulaşım bazı bölgelerde uzun süre otobüs beklemeye neden olabiliyor. Bu yüzden konaklama – okul – gezilecek alanlar üçlüsünü iyi değerlendirerek hareket etmeniz çok önemli bir konu. Çünkü bazı konaklama alanları okullara yakın olsa dahi yaşanabilecek ulaşımdan dolayı, normal uykudan uyanış saatinizde biraz değişiklikler, hatta düzensizlikler meydana getirebilir. Bu yüzden seçim yaparken bir harita aracılığıyla okulunuzu ve avantajlarını detaylıca incelemenizi tavsiye ediyorum.

malta-da-yasam

Malta’da Otel Ücretleri

Deniz turizminin canlı olduğu yerlerde oteller çok daha yoğun olarak bulunmaktadır. Bunun yanı sıra diğer otellerde dil okullarına yakın konumda bulunmaktadır. Deniz turizminin canlı olduğu en yoğun şehir olan St. Paul’s plaj ve gece eğlenceleri için en uygun şehirlerden birisidir. Bu bölgede otel fiyatları gecelik 40 € ile 100 € arasında olmaktadır. Otellerde konaklamanız dahilinde sahip olacağınız bir çok avantaj sizlerle olacaktır. Gece düzenlenen partiler, çeşitli deniz sporları, havuzlar, restoranlar, SPA’lar ve daha sayamadığım bir çok ayrıcalığa sahip olacaksınız.

Facebook ve Instagram sayfamızdan bizi takip edebilirsiniz.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer İçerikler
Hemen Ara