Malta Dil Okulları

Malta dil okulları genellikle Sliema, St Julians ve Valetta bölgesinde toplanmıştır. Burada başlangıç seviyesinden en üst düzey dil seviyesine kadar bir çok İngilizce dil programı sunulmaktadır. Malta adası dil okulları ile ünlüdür. Ülkenin eğitim dili İngilizcedir. Türk öğrencilere göre en büyük avantajları şöyle. Malta dil okulu ve konaklama fiyatları diğer ülkelere göre daha uygun. Türkiye’ye olan uzaklığı 2.5 saat olmasıdır. Bu sebeple bir çok öğrenci Türkiye’ye olan yakınlığı ve diğer ülkelere göre en uygun fiyat seçenekleri sunduğu için Malta dil okullarını tercih ediyor. 

Ayrıca Malta hükümeti 3 ay üzeri dil okuluna gelen öğrencilere çalışma izni imkanı sağlıyor. Malta’nın tercih edilmesinde ki sebeplere ek olarak Schengen vizesi alınacağı için başka Avrupa ülkelerine de giriş çıkış yapma fırsatı sunuyor. Akdenizin incisi olan Malta küçük bir adadır. Sıcak bir iklimi bulunmaktadır. İtalyan kültürü hakimdir. Bir yandan dil öğrenirken diğer yandan eşsiz plajları, harika tapınakları, hareketli gece hayatı ve tarihi ile aslında tatil gibi bir okul hayatı sunmaktadır.

Eğitim programları olarak IELTS hazırlık, İş İngilizcesi, Genel İngilizce, 8- 17 yaş yaz okulları ve birebir İngilizce dil eğitim dersleri olarak verilmektedir. Bunların yanı sıra dil okullarında; Tatilde İngilizce, Akademik İngilizce, Pratik İngilizce ve Cambridge sınav hazırlık programları da bulunmaktadır. Malta’da açılan dil okullarının büyük çoğunluğu İngiltere dil okullarının diğer şubeleri olarak açılmıştır. Bu sebep ile İngiltere kaynaklı bir dil eğitimi vermektedir. Ada’da büyük dil okullarının yanı sıra küçük ve butik dil okulu gibi geniş bir okul skalası bulunmaktadır.

Dil Okulları Hakkında Kısa Bilgiler;

 • Malta’da kurslar her pazartesi başlamaktadır. Her seviyeye uygun kurs seçeneği bulunmaktadır.
 • Okullarda en çok tercih edilen paketler herşey dahil dil okulu paketleridir.
 • Konaklama seçenkleri olarak; Yurt, Öğrenci evi, Aile Yanı, Hostel, Otel gibi geniş bir yelpaze vardır. Malta’da en çok tercih edilen konaklama seçeneği Öğrenci Yurdu Konaklamadır.
 • 60′ ın üzerinde dil okulu bulunmaktadır. Büyük köklü okulların yanında, küçük ve butil dil okulları mevcuttur.
 • Eğlence, Truzim, Dil Okulları, gibi alanlarda çok geniş seçenekler bulunmaktadır.
 • Avrupanın eğlence merkezi olarak bilinir. Paceville gibi bölgelerde sabaha kadar eğlence merkezleri açıtır. Dil okulları öğrencilerine sık sık ücretsiz katılabilecekleri partiler düzenlemektedir.

Malta Dil Okullarının 5 Avantajı;

 • Malta dil kursları ve konaklama fiyatları diğer ülkelere göre uygundur.
 • Türkiye’ye sadece 2.5 saat uzaklıktadır. 
 • Malta öğrenci vizesi almak diğer ülkelere göre daha kolay. + Malta öğrenci vizesi aldığınızda Schengen sınırları içerisinde olan Avrupa ülkelerini gezebilirsiniz.
 • İngiltere, İrlanda gibi soğuk ülkelere nazaran sıcak ve dil öğrenirken tatil yapma imkanı.
 • 3 Ay üzeri dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için. Çalışma izni imkanı.

Malta Yaz Okulları

Akademik dönemin bitişiyle beraber gelen yaz tatili yeni deneyimler için öğrencilere fırsat sağlamaktadır. Yaz döneminde dinlenebilmek ve eğlenmek ne kadar gerekliyse gelişmek ve öğrenmek de o kadar değerlidir. Uzmanlar iyi değerlendirilmiş bir yaz tatilinin akademik başarıyı olumlu etkilediği görüşündeler. Bu gelişimi sürdürmek isteyen öğrenciler ve ebeveynler sıklıkla çeşitli yaz okullarına yönelmektedirler.

Yaz dil okulları arasında en çok tercih edilen ülkelerin arasında Malta gelmektedir. Malta’nın iklimi ılıman ve sıcaktır yılın 8-9 ayı boyunca tatil yapılabilecek bir adadır. Dünyanın her yerinden her yıl yaklaşık 2.5 milyon turist bu güzel ve eşsiz adaya tatil için gelmektedir. İngilizcenin de konuşuluyor olması, ülkemize olan yakınlığı ve ülkenin oldukça güvenli olması. Malta yaz okullarının popülerliğini arttırmaktadır.

Malta yaz okulları İngilizce yeterlilik becerilerini arttırmanın yanı sıra farklı sportif ve kültürel faaliyetler sunmaktadır. Bu faaliyetler farklı ülkelerden gelen öğrencilerin kaynaşmalarına olanak sağlamaktadır. Tenis, yüzme, basketbol, yelkencilik, scuba diving gibi spor seçeneklerinin yanı sıra müzik, dans, resim gibi sanatsal etkinlikler de tercih edilebilir. Sosyal becerileri destekleyici tanışma gezileri bot gezileri kültürel turlar film ve kareoke geceleri gibi aktiviteler de sunulmaktadır. Grup liderleri tarafından öğrencilerimizin güvenliği sağlanmaktadır. Katılmak istediğiniz aktiviteleri önceden belirleyip kayıt yaptırabilirsiniz.

Programımızdaki öğrenci gruplarımız yaş gruplarına ve dil seviyelerine göre ayrılmaktadır. İngilizce derslerinde pratik ağırlıklı bir eğitim hedeflenmektedir. İngilizcenin tek ortak dil olarak konuşulduğu sınıflarımızda her bir öğrenci kendini geliştirme şansı bulmaktadır. Haftalık 20 saat İngilizce eğitimi içeren veren programlarımız alanında uzman kişilerce planlanıp öğrencilerin gelişimine uygun şekilde tasarlanmıştır.

Malta Dil Okulları Konaklama Seçenekleri

Malta yaz okulları güvenli ve huzurlu bir yaz tatili geçirmeniz için aile yanı ve yurt konaklama seçenekleri sunmaktadır. Yurt konaklama tüm yaş grupları için uygundur ve tercihe göre odalar seçilebilir. Tam pansiyon yurt seçeneğinde 3 öğün yemek sunulmaktadır ve odaya özel banyoları bulunmaktadır.

Dil Eğitiminde Maltalıyız’ı Tercih Etmek İçin 10 Neden!

 1. Maltalıyiz.com sizin eğitimsel isteklerinize cevap verme odaklı bir çalışma prensibine sahiptir.
 2. Alanında tecrübeli ve uzman bir ekip ile bu tecrübelerini size aktarmaktadır.
 3. Malta’da ikamet eden danışman desteği.
 4. Amerika ve İngiltere standartlarında verilen dil eğitimlerini daha uygun bir şekilde size sunar.
 5. Yılların vermiş olduğu tecrübenin yetkisine dayanarak, en kaliteli dil okulu seçimi yapmanıza yardımcı olur.
 6. Maltalıyız ekibi eğitim süresi boyunca kişisel olarak yaşayabileceğiniz problemlere kayıtsız kalmaz.
 7. Maltaliyiz.com ayrıcalığı ile yılın farklı dönemlerinde uygun uçak biletleri ve yemek fişleri ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz.
 8. Saint Julian’s ve Sliema kasabalarında bulunan en donanımlı ve engelli tesisleri bulunan okul seçeneklerini sizlerle birlikte değerlendirir.
 9. Malta dil okulları ile ilgili en iyi fiyat garantisi.
 10. Malta’da ziyaret emediğimiz ve denetlemediğimiz hiç bir okulu öğrencilerimize önermiyoruz.

Anlaşmalı Olduğumuz Malta Dil Okulları Hangileri?

Maltaliyiz ailesi olarak siz değerli öğrencilerimiz için en kaliteli eğitim imkanı sunan Malta dil okulları ile anlaşma sağlamış durumdayız. Sizler için anlaşma sağladığımız 9 dil okulundan Avrupa standartlarında bir eğitim alacağınızın teminatını veriyoruz. Özellikle Akredite olan dil okullarını sizlere önermekte ve bu standartlardaki okullar ile iletişim kurmaktayız. Akredite olan okullarımız, sürekli olarak kalite kontrol kurumları tarafından izlenmeye ve incelenmeye tabi tutulmaktadırlar.

1. ESE (European School of English)

Uzun süre eğitim aldığım Maltanın en iyi okullarından birisidir. Malta’nın güzide yerlerinden olan Saint Julian’da yer alan ESE, uzman eğitimci kadrosu ile hizmet veren üst düzey bir dil okudur. Öyle ki 2013 yılı içerisinde Malta’da en iyi İngilizce dil eğitimi veren okul olarak seçilmiştir. Bununla birlikte dünyanın önce gelen eğitimcileri tarafından da farklı alanlarda ödül almaya hak kazanmıştır.

Sunulan kaliteli eğitimin yanı sıra denize ve sosyalleşme mekanlarına (cafe, restoran vs.) olan yakınlığı da okula artı bir değer daha katmaktadır. Okul hakkındaki detayları öğrenmek için ESE dil okulu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Maltalıyız olarak öğrenci gönderme yoğunluğumuz en çok St Julians’da bulunan ESE dil okuluna olduğunu da belirtmek isteriz. Öğretmen ve öğrenci stafflarının büyük bir kısmını tanıyoruz.

Malta-Dil-Okullari

2. EC

1991 yılında eğitim hayatına başlayan ve ISO 9001 uygunluğu gösteren Malta’nın en nadide dil okullarından birisidir. Okulun dünya üzerindeki şube dağılımından da bu kalitenin farkına varabiliyoruz. EC Malta’da bulunan en köklü okullardan birisidir. Eğitim kalitesi üst seviyede olan bir okuldur. Okulun sosyal yaşam olanakları ve bütün detaylarını incelemek için EC dil okulu sayfasına geçebilirsiniz.

Malta-Dil-Okullari-ve-Konaklama-Secenekleri

3. Linguatime

Malta dil okulları içerisinde köklü bir geçmişe sahip olan Linguatime, Malta’nın Sliema bölgesinde yer almaktadır. Bulunduğu konum itibariyle turist ve gezginlerin gözdesi olan bölgededir. Okulun denize sıfır olması da bu durumda en büyük etken diyebiliriz. Linguatime dil okulu sayfasında okulun kurs programlarına ve diğer detaylarına ulaşabilirsiniz.

4. Am Language

Malta’da eğitim hayatına başlayan ilk dil okullarından biridir. Malta’nın Sliema şehrinde yer alan bu güzide okul ayrıca FELTOM kurucu üyelerindendir. Kurumsal ve köklü bir dil kursudur. Eğitimci kalitesi ile göze batmaktadir. Merkezi bir konumda olması da şehirde her yere yürüme mesafesinde olmasını sağlamaktadır. Am Language dil okulu sayfasında okulun kurs detaylarını inceleyebilirsiniz.

am-malta-dil-okulu

5. Maltalingua

Maltalingua 2018 yılında malta dil okulları arasında en iyi İngilizce eğitim veren okul seçilmiştir. Hakeza eğitim için göndermiş olduğumuz öğrencilerimizde bu başarının bir tesadüf olmadığını savunmuştur. 2018 yılında aldığı bu ödüllerin yanı sıra EAQUALS School of Excellence gibi prestijli bir sertifikaya da sahiptir. Okulun konaklama ve eğitim detaylarına Maltalingua dil okulu sayfasından ulaşabilirsiniz.

6. Ace

Eğitim hayatına yeni başlamasına ve butik bir dil okulu olmasına rağmen uzman kadrosu ve sınıf mevcudunun az olması eğitim kalitesini artırmaktadır. Ace dil okulu, butik ve yeni bir okul olmasına karşın diğer köklü dil okulları gibi oldukça fazla rağbet görmektedir. Okulun derslik sayıları ve sınıf mevcutları hakkındaki detaylara Ace dil okulu sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.

ace-dil-okulu-avantajlari

7. Gateway

Gateway malta dil okulu eğitim hayatına yeni bağlayan fakat kısa sürede güzel bir ivme yakalayan okullar arasındadır. Okulun hemen bitişiğinde bulunan konaklama binası sayesinde öğrencilerimizin okula olan yakınlığı(yürüme mesafesi 2 dk.) düşünülmüştür. Toplamda 8 sınıfı ile eğitim veren bu butik okul hakkındaki detaylara Gateway dil okulu sayfasından ulaşabilirsiniz.

8. Sprachcaffe

St. Julians kasabasında yer alan Sprachcaffe Almanya’nın Frankfurt kentinde kurulmuş ve dünya üzerinde 30 şubesi bulunmaktadır. 1983 yılında kurulan bu köklü eğitim kurumu geçmişten aldığı tecrübeler ile binlerce öğrencisine kalite dil eğitimi sunmuştur. Okulun detaylarına Sprachcaffe dil okulu sayfasından ulaşabilirsiniz.

Malta-da-Turk-ogrenci-cok-fazla-mi

9. Clubclass

Clubclass dil okulu Malta’nın en merkezi bölgesinde yer almaktadır. Ayrıca eğlence mekanlarına yakınlığından dolayı öğrencilerin tercih ettiği bir okul konumundadır. Okulun dil eğitiminde ulaştığı kalitede en az diğer mal dil okulları seviyesindedir. En uygun fiyatlı eğitim alabileceğiniz Malta dil okullarından birisidir. Detaylı bilgileri Clubclass dil okulu sayfası üzerinden edinebilirsiniz.

malta-clubclass-dil-okulu-turk-ogrenci-orani

Malta Dil Okulları Avrupa’nın En İyileri Arasında

Malta, Güney Avrupa da bulunan bir orta Akdeniz ülkesidir. Takım adaları şeklinde 3 büyük 2 küçük adacıktan oluşmaktadır. Bu kadar küçük bir ülke olmasına rağmen 50’den fazla dil okulu barındırmaktadır. Bunun nedeni ise ülke resmi dilinin İngilizce ve Maltaca’dan oluşmasıdır. Resmi dili İngilizce olan diğer ülkelere oranla oldukça uygun fiyatlar ile kaliteli dil eğitimi sunmaktadır. Kurs ücretlerinde ki düşük fiyatların sebebi ülke içerisinde bir çok dil okulu bulunmakta ve haliyle bu durum rekabete yol açmaktadır. Bizde maltaliyiz.com olarak siz değerli öğrencilerimiz için en iyi kalitede eğitim veren okulları en uygun fiyata sunma kolaylığını sağlamaktayız. Ülkenin sosyal yaşam olarak da diğer Avrupa ülkelerine oranla daha uygun olduğunu söylemek mümkün. Ülke içerisinde hizmet veren hemen her okul devlet tarafından bir çok farklı denetlemeye tabi tutulmaktadır. Bu denetlemeler, öğrencilerin eğitim aldıkları okullardan memnuniyet duymalarını sağlamaktadır. Saydığımız bu sebeplerden ötürü malta dil okulları en çok tercih edilen okullar arasında yer almaktadır.

Adım Adım Malta Dil Okulları Kayıt Rehberi

 1. Sitemiz üzerinden bizlere ulaşarak; dil seviyeniz, eğitim durumunuz ve iş durumunuz gibi kişisel bilgilerinizi bizlerle paylaşırsınız.
 2. Vermiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda uzman kadromuz tarafından sizler için en uygun program alternatifleri sunulmaktadır.
 3. Kursların başlama tarihleri ve bize vermiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda size en uygun okullar listelenir ve bu okulların masrafları hesaplanır.
 4. Bu süreç içerisinde her türlü soru veya görüş için bizlere çekinmeden ulaşabilirsiniz.
 5. Okul başvuru formu doldurulup, konaklama rezervasyonu yapılır, ücret ödenir ve diğer gerekli evraklar kontrol edilip başvurunuz okula gönderilir.
 6. Vizede alma işleminde oluşabilecek duruma göre vize randevusu alınır.
 7. Kabul onayınız geldiği takdirde size haber verilir ve vize randevusu alınır.
 8. Vize başvurusu için hazırlamış olduğunuz bütün evraklar titizlikle ekibimiz tarafından incelemeye tabi tutulur.
 9. Vizenin alınmasından sonra vizeniz kontrol edilerek uçak biletiniz alınır ve konaklama detaylarınız paylaşılır.
 10. Malta dil okulları eğitimi boyunca Maltaliyiz.com ailesi yanınızda olur ve yaşanabilecek sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.

Malta Hakkında Genel Bilgiler

 • Başkent: Valetta
 • Resmi diller: Maltaca, İngilizce
 • Etnik gruplar: Maltalı 95.3%, İngiliz 1.6%, diğer 3.1%
 • Hükûmet: Parlamenter cumhuriyet
 • Nüfus: 404,962
 • Para birimi: Euro (€)
 • Kredi Kartı Programları: Visa, MasterCard ve American Express

Malta ve Dil Eğitimi Hakkında Sıkça Sorulanlar

Malta da Ulaşım Olanakları Nasıl?

Ulaşım oldukça kolay ve eğitim aldığınız okul ile konaklama yaptığınız yer arasındaki mesafeyi yürüyerek kolaylıkla katedebilirsiniz. Ayrıca toplu taşıma araçlarını kullanarak ülkenin geniş karayolu ağı sayesinde en ücra köşelerine kadar gidebilirsiniz.

Günlük Yaşam Masraflarım Ne Kadar Tutar?

Avrupa ülkesi olmasından dolayı para birimi Euro’dur. Ayrıca bir Akdeniz ülkesi olması da bölgenin turistik önemini ve talebini artırmaktadır. Öğrenci olarak aylık ortalama 500-600 Euro ile geçiminizi sağlayabilirsiniz.

Malta Dil Okulları Konaklama Olanağı Sağlıyor Mu?

Okullar, konaklama konusunda oldukça hassas ve fazlaca titiz davranmaktadırlar. Bir çok okul aile yanı, öğrenci yurdu, otel ve kiralık daire gibi alternatif konaklama seçeneği sunabilmektedir.

3 Aylık Dil Eğitimi Vizesi Nasıl Alınır?

Dil eğitimi için 3 aydan kısa bir süre için gidecek öğrencilerin C tipi Schengen vizesi alması yeterlidir. 3 aydan daha uzun bir süre kalmayı planlayan öğrenciler, öğrenci vizesi almalıdır.

Malta İklimi Nasıl?
Akdeniz de bulunmasından ötürü kışları oldukça ılık ve yazları oldukça sıcak geçmektedir. Öyle ki ülkede; kar yağışı, don olayı ve sis asla görülmemektedir. Kasım – Nisan arası ortalama sıcaklık 14.3°C, Mayıs- Ekim arası ortalama sıcaklık 32.6°C’dir.