Malta Bayragı
Malta'nın en iyi dil okulu danışmanlığı

Sıkça Sorulan Sorular

Malta'nın resmi dili İngilizcedir, Resmi dili İngilizce olan az sayıda ülkeden biridir. Ayrıca bu güzel ada ülkesi İngilizce dil okulları ile ünlüdür. Her yıl dünyanın her bölgesinden 100.000 civarı öğrenci dil eğitimi için Malta’yı tercih etmektedir.

Genel İngilizce, yoğun İngilizce, iş İngilizcesi, sınav hazırlık kursları, Ielts, Toefl, Cambridge sınavı hazırlık, Üniversite hazırlık atlama kursları, Havacılık İngilizcesi vb kurslar bulunmaktadır. 

Ayrıca 18 yaş altı öğrenciler için Malta yaz okulu programları da bulunmaktadır.

Malta’da 30’un üzerinde dil okulu bulunmaktadır. Bunlardan bazıları kurumsal, köklü ve büyük okullar bazıları ise butik ve küçük okullardır. Malta dil kursları arasında tercih yaparken. Okulunuzun konumu, olanakları, eğitimci kadrosu, aktiviteleri ve öğrenci portföyüne dikkat etmelisiniz.

Malta dil okullarında 2024 itibari ile ön kayıt ücretleri 150-250€ arasında değişiklik göstermektedir.

2024 yılı için 6 Ay (24 Haftalık) Malta dil okul fiyatları eğitim + konaklama, her şey dahil paket programları dahilinde 6000€ - 10.000€ arasında değişmektedir. Fiyatlar okul kalitesi, ders saati, konaklama seçeneklerine göre değişiklik göstermektedir. 

Güncel Malta dil okulu fiyatlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Vize süreci için konaklamanın ya okuldan alınması veya öğrencinin gelmeden ev kiralaması bunu (Kontrat, Declaration from) gibi resmi belgeler ile kanıtlaması gerekmektedir. Resmi olarak ev kiralama işlemi Malta’ya gelmeden haylice zor olmaktadır.

Malta dil okulları 12 ay boyunca öğrencilerine eğitim vermektedir. Her pazartesi yeni öğrenciler okullara gelerek eğitime başlayabilir. Başlangıç tarihinizi size uygun olarak pazartesi olacak şekilde başlatabilirsiniz. Dil okullarına başlamak için dönem veya belirli bir tarih uygulaması vb. yoktur.

2024 Yılında Malta’da eğitim almak isteyen bir öğrenci haftalık 100-125€ ortalama, aylık 400-500€ ya rahat bir şekilde dışarı çıkarak, aktivite programlarına katılarak, ara ara dışarıda yemek yiyerek geçinebilirsiniz. 

Bütçesi kısıtlı olan öğrencilerimiz haftalık 75€,  aylık 300€ luk bir bütçe ile de geçebilmektedir.

Dil okullarında eğitim almak için herhangi bir seviye kısıtlaması bulunmamaktadır. Başlangıç seviyesinden en üst seviyeye kadar dil okullarında kurs seçenekleri bulunmaktadır.

Yetişkin (+18 yaş üzeri) kursları için herhangi bir yaş sınırlaması bulunmamaktadır.

Küçük yaş grupları ise genel olarak 12 yaşından başlamakta olsa da bazı okullarda 6 -  9 - 11 yaş kursları da bulunmaktadır.

Ayırca birkaç Malta dil okulu yetişkin grup öğrencileri için. +30 ve +50 yaş özel kurs seçenekleri sunmaktadır. (örn: ESE ve EC)

Genç gruplarda dil okulu çeşitliği olarak en fazla seçenek 9-17 yaş arasıdır.

Okul ödemeleri öğrenci vize görüşmesine gitmeden 1 hafta öncesinde. Gideceğiniz dil okul hesabına swift işlemi yapılarak gönderilmektedir. Okul ödemesini yaparken açıklama kısmına örn: ‘’ İsim-Soyisim School Fees’’ olacak şekilde not düşmeniz gerekmektedir.

Tabi ki gelmeden ev kiralayarak, eğitiminizi biraz daha ekonomik hale getirebilirsiniz. Fakat bu daha öncesinden iyi bir şekilde organize edilmeli ve hesaplanmalıdır.

Önerim sosyalleşmeniniz için öğrenci yurdunda kalmanızdır. Zira son yıllarda Malta'da da kiralar oldukça arttı ve oda kiralayarak çok fazla kar edemeyebilirsiniz.

Türkiye-Malta arası uçak bileti fiyatları sezona göre çok değişiklik göstermektedir. Ortalama olarak çift yön 400-500€ arasında diyebiliriz. Yeşil pasaportu veya vizesi olan öğrenciler Sofia-Atina üzerinden daha uygun fiyatlı bilet bulabilirler.

Eğitim almaya gidebileceğiniz, ana dili İngilizce olan ülkeler arasında en uygun fiyatlı uçak biletleri Malta’da dır.

Malta’da vizenizi Türkiye’ye kıyasla daha az evrak yükü ve daha kolay bir şekilde uzatabilirsiniz. Maltaliyiz yurtdışı eğitim firması olarak Malta’dan hizmet vermekteyiz. Vize uzatım süreçlerinizde ekibimiz ile yüz yüze vize uzatma sürecinize destek veriyoruz. 

28-Malta’da en uzun ne kadar eğitim alabilirim?

Malta’da dil okulu ile 2 yıla kadar vize uzatımı yapabilir eğitim alabilirsiniz. Vizenizin ilk sene her 6 ayda bir yenilenmesi gerekmektedir. İlk yıldan sonra 1 yıllık vizeye başvurabilirsiniz.Malta’da vize uzatımı için gerekli evrak listesi; Seyahat sağlık sigortası, 6 Aylık hesap özeti (İngilizce), 2 adet biyometrik foto, hesap kartınızın fotokopisi, hesabınıza bağlı hesap kartı ile bankamatikten 10-20€ luk bir çekimin dekontu, geliş uçak bileti, dönüş uçak bileti, okul belgeleri ve 100 € vize başvuru ücreti. (2024 Fiyatı)

Yeşil Pasaport’a sahip olan kişiler 90 güne kadar herhangi bir vize ihtiyacı bulunmadan Malta’ya gelebilir ve dil eğitimi alabilirler.

Bu ihtiyaç duyulan eğitim seçeneğine göre değişmektedir. Ama genelleme yapacak olursak Malta’daki en iyi okullar; ESE, EC, IELS, ACE, AMLangauge, Bels,Gateway  vs. diye gitmektedir. 

Bazı okullar genel İngilizce eğitimi için daha uygunken, bazı okullar Ielts, Toefl, Cambrige vb akademik İngilizce kursları için daha avanatajlıdır. Gitmeden önce okulunuzun imkan ve olanaklarınızı iyi araştırmanızı öneririm.

Kişiden kişiye değişmekte olan bu soru için net bir şey söylemek zor. Öğrencinin temeline, azmine, buradaki sosyal yaşantısına ve ders çalışma süresine göre kişiden kişiye göre değişmektedir. Dil okullarında ortalama bir kur 5-8 hafta arasında alınmaktadır.

 

Dil eğitimcileri optimum dil eğitimi süresinin 6 ay olduğunu söylemektedir. 

Yurtdışında dil eğitimi almanın en büyük avantajı dile maruz kalmak ve kullanmaya zorunda kalmaktır. Bu yüzden sosyalleşebildiğiniz kadar sosyalleşmeniniz dil eğitiminiz için yararlı olacaktır.

Malta’da dil eğitiminizi tamamladıktan sonra iş bulmanız durumunda ID’ karta başvurabilir ve Malta’da yaşamınıza devam edebilirsiniz.

Malta’da HSBC, BOV vb. gibi bankarlın atmlerini kullanarak Türkiye’deki hesap kartınız ile para çekebilirsiniz. Malta’nın birçok bölgesinde bulunan Mavi ATM yazılı cihazlardan da para çekebilirsiniz. Ancak bu ATM cihazlarının komisyon oranları normal atmlere göre yüksektir. Fazla kullanmanızı önermem:)

Tüm okulların hava alanı transfer hizmeti bulunmaktadır. Okulların çoğunda hava alanı transferleri paket programları dahilinde ücretsizdir. Bazı okullarda bu hizmet 20-30€ arası ücretler ile alınabilmektedir. 

Malta’daki en ve en popüler dil okulları St julians ve Sliema şehirlerinde bulunmaktadır. St julians biraz daha gece hayatı ve eğlence merkezleri ile dikkat çekmektedir. Sliema ise kalabalık ve popüler bir sahil şehridir.

Malta’da yaşayan birisi olarak önerim bu iki şehirdeki okulları tercih etmeniz olacaktır. Keza Malta’daki en ünlü okullar bu iki bölgede bulunmaktadır.

Her yıl dünyanın dört bir yanından gelen ortlama 100.000 öğrenci Malta’da dil eğitimi almaktadır. Türkiye’den yaklaşık her yıl 3.000 Türk öğrenci İngilizce dil eğitimi için Malta’yı tercih etmektedir. Türk öğrenci oranları okullara göre değişiklik göstermektedir. Belirli okullarda Türk öğrenci sayısı daha yüksek olabilmektedir.

Malta dil okulları, güzel iklimi, güvenilirliği, Avrupa birliği ülkesi olması ve İngilizcenin resmi dil olmasıyla İngiliz eğitim sistemini benimsemiştir. İngilizce dil eğitimi için cazip bir destinasyondur.

Öncelikle Maltaliyiz.com ailesi olarak sizlere en uygun dil kursunu ve konaklama seçimini birlikte yapıyoruz. Okulunuza ön kayıt işlemini ve konaklama yerinizi ayarlıyoruz. Bu işlemlerden sonra vizeniz için gerekli evrakları birlikte hazırlıyoruz. (Not: Yeşil pasaport sahiplerine 3 aya kadar vize gerekmemektedir.)

Vizenizi aldıktan sonra uçak biletlerini yine birlikte ayarlıyoruz. Malta havaalanında sizleri karışıyor ve kalacak olduğunuz yere birlikte gidiyoruz. Sonrasında Malta’da dil eğitiminiz boyunca Malta’da yine birlikteyiz:)

Sizlere önerdiğimiz dil okullarının tamamı Malta milli eğitim bakanlığı ve Feltom tarafından denetlenen ve profesyonel eğitimci kadrosuna sahip kendini ispatlamış dil okullarıdır.

Her öğrencinin dil kursundan beklentisi farklı olmaktadır. Malta’daki çoğu okulu gittim gördüm ve hakkında bilgi topladım. Bize nasıl bir eğitim almak istediğinizi, dil okulundan beklentilerinizi söylerseniz. İstediğiniz şartlara uygun en iyi Malta dil okulunu değerlendirmeniz için size sunacağız.

Malta konsolosluğunun yasal olarak maksimum 21 gün içerisinde vizeyi sonuçlandırılması gerekmektedir. Genel olarak 10-15 gün içerisinde Malta eğitim vizeleri sonuçlanmaktadır.

2024 yılı için 3 Ay (12 Haftalık) Malta dil okul fiyatları eğitim+konaklamla, her şey dahil paket programları dahilinde 3300€ - 6000€ arasında değişmektedir. Fiyatlar okul kalitesi, ders saati, konaklama seçeneklerine göre değişiklik göstermektedir.

Güncel Malta dil okulu fiyatlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Malta’da sadece dil kursu fiyatları okula göre değişmekle birlikte ortalama haftalık 100-250€ arasındadır. 

Not: Vize ihtiyacı olan öğrenciler için, eğitim süresi boyunca konaklamanın nerede yapılacağını göstermemiz gerekmektedir.

Maltaliyiz Yurtdışı Eğitim firması olarak öğrencilerimizden herhangi bir danışmanlık ücreti ALMIYORUZ. Okulların liste fiyatlandırması esas alınarak fiyatlandırmalar verilmektedir üzerine herhangi bir ekstra ücret yansıtmıyoruz. Dil okulu ile direkt iletişime geçtiğinizde fiyatlar aynı olacak. Dilerseniz dil okullarına mail atarak fiyat tekliflerini öğrenebilirsiniz. 

www.maltaliyiz.com olarak öğrencilerimize bu süreçte ÜCRETSİZ olarak danışmanlık sağlamaktayız.

Ayrıca özel Maltaliyiz İndirimlerinden yararlanmak için bizimle iletişime geçin.

Bireysel olarak başvuru yapabilirsiniz fakat vize sürecinde ortaya çıkabilecek sorunlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Keza bir defa RED aldıktan sonra vize işleri daha zor yürümektedir. Ayrıca sonrasında karşılaşabileceğiniz sorunlar için bir danışmanlık firması ile çalışmanızı öneririm. Tüm işlemleri ÜCRETSİZ bir şekilde bizimle yürütebilirsiniz.

Okula göre değişmekle birlikte Hostel, Hotel, Aile Yanı, Öğrenci Yurdu konaklama seçeneklerinin yanı sıra. 4 Yıldızlı resort otel konaklama seçeneğine kadar geniş yelpaze bulunmaktadır. 

Malta’da en çok tercih edilen ve benim de önereceğim konaklama seçeneği Öğrenci Yurdu (öğrenci apartı) konaklama seçeneğidir.

Tavsiyemiz 2-3 ay önceden eğitim sürecini planlamanızdır. Keza vizenizi ne kadar erken alıp cebinize koyarsanız uçak biletilerinizi daha uygun fiyata alabilirsiniz.

Okullarda özellikle yaz döneminde yer bulmak çok zor olmaktadır. Unutmayın ki okullardaki iyi konaklamalar ilk önce dolmaktadır. Bundan dolayı planlamalarınızı erken yapmanızı önermekteyiz.

Dil okulu ücreti vize görüşmesine girmeden önce okula peşin olarak ödenmektedir. Taksitlendirme imkanı hiç bir okulda bulunmamaktadır.

Yıl boyunca dil okullarının fiyatları aksi bir durum olmadığı zamanlarda sabittir. Ancak dil okullarında Yaz Aylarında Yüksek Sezon fiyat farkları oluşmaktadır. Her okulun yüksek dönem ücreti ve zaman aralığı değişmektedir.

 

Yüksek sezon fiyat farkları okullara göre değişmek genel olarak Ağustos-Ekim arası olmaktadır. Yaz dönemi haricinde okul fiyatları sabittir.

Not: Bazı dil okulları yıl içerisinde belirli zamanlar da indirim yapabilmektedir. Dil okulları Kasım ayında Black Friday kampanyaları düzenleyebilmektedir. 

Valiziniz için biletinize göre ortalama 20-32 kg, El çantanız için 8 Kg bagaj hakkınız bulunmaktadır. Bazen görevliler fazlalık 1-2 kg’ a kadar izin vermektedir. Bunun üzerindeki her kilo için 6€ ücret ödemeniz gerekmektedir.

Malta’daki en iyi dil okulları St Julians ve Sliema bölgesinde toplanmıştır. Bu bölgelerin dışında Swieqi, Mosta, Valletta, Gozo vb. bölgelerde de dil okulları bulunmaktadır.

Fakat dil okulu için en popüler bölgeler St Julians ve Sliemadır.

İlk 3 ay yeşil pasasport ile başka bir vizeye ihtiyaç duymadan eğitim alabilir. 3 Aydan fazla dil eğitimi almak isteyen öğrenciler vize uzatma işlemlerini kolay bir şekilde Malta’da gerçekleştirmektedirler. Malta vize uzatma süreçlerinde ücretsiz olarak sizlere yardımcı olacağız.

Okulun akreditasyon durumu, eğitmenlerinin deneyimi ve öğrenci yorumlarını okul kalitesini değerlendirmek için kullanabilirsiniz.

Uzun dönem dil eğitimi öğrencileri Malta’da yasal olarak çalışma iznine sahiptir. 

90 gün üzeri eğitimlerde, 90. günden sonra Malta’da haftalık 20 saat parttime çalışma fırsatına sahip olabilirsiniz.

Örn; 6 Aylık dil eğitimine gelen bir öğrenci 3. Ayını tamamladıktan sonra son 3 ayında yasal olarak çalışma izni alabilir. Not: Kısa süreli öğrenciler çalışma iznine sahip değildir.

Malta Work and Study ile ilgili detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

https://maltaliyiz.com/maltada-turk-ogrencilere-calisma-imkani/

Okulların konaklamalarına giriş yaparken 100-200€ arasında konaklama depozitosu ödemeniz istenir. Bu ücret konaklamadan çıkış yapacağınız son günlerde okuldan geri alınır. Depozito ücreti konaklamada herhangi bir şeye zarar vermemeniz adına okul tarafından tahil edilir. 

 

2023 Yılı itibari ile 90 gün üzeri uzun süreli öğrencilere ulaşım ücretsiz olarak sağlanmaktadır. Uzun dönem öğrenciler sadece 27€ kart ücreti ödeyerek diğer tüm kullanımlarını ücretsiz olarak sağlayabilirler. 

Detaylara buradan ulaşabilirsiniz; https://www.publictransport.com.mt/en/free-travel 

Mastercard ve Visa cardların tümü Malta’da kullanılabilmektedir. Bu da demek oluyor ki Türkiye’de geçerli tüm kredi kartları Malta’da da kullanılabilir. 

Bu kişiden kişiye değişmektedir. Bir öğrencinin aylık gideri ortalama 500€ civarıdadır. Türkiye’de kullandığınız kredi kartlarınızı Malta’da da kullanabilirsiniz. Ayrıca bankamatik kartlarınız ile Malta’dan atmler üzerinden nakit para çekebilirsiniz.

Malta’da verimli bir şekilde İngilizce öğrenmek için gelmeden kendinize bir hedef belirleyin. Dil okulu sürecinizde bu hedeflerin üzerine çıkmak için sizlerle tüm Malta tecrübelerimizi baştan belirtelim. 

Malta dil okullarında 6 haftada bir üst kura atlama şansınız bulunmaktadır. Başarılı olduğunuz ve bir üst kur için hazır olduğunuz durumlarda ara sınavlara girerek bir üst kursa atlama şansınız bulunmaktadır. 

Malta'da ne kadar sürede İngilizce öğrenirim sorusunun cevabı iste?  Sizlere 3 veya 6 ayda şu seviyeye kesin gelirsin diye garanti veremez bu süre size ve İngilizce temelinize göre değişmektedir. Malta yaygın olarak dil okulları 3 aylık ve 6 aylık her şey dahil dil okulu paket programlarında öğrencilerine daha cazip paket fiyatları sunmaktadır. Eğer vaktiniz ve eğitim için ayıracak bütçeniz varsa dünyanın her neresinde olursa olsun. En yararlı dil kursu 6 aylık olarak tercih edilmelidir.

Hemen Ara