Malta Bayragı
Malta'nın en iyi dil okulu danışmanlığı

Dil Okulu İçin Neden Malta?

neden-malta

İçerik

Dil Okulu İçin Neden Malta?

Dil Okulu İçin Neden Malta? sorusu bu güzel adaya gelmeden sindirmeniz gereken en önemli hususlardan birisidir. Malta küçük bir ada ülkesidir. Ekonomisinin büyük bir kısmını turizm ve İngilizce dil okulları ile döndürmektedir. Malta’nın 4 bir yanında 50 nin üzerinde okul bulunmaktadır dünyaca ünlü global dil okullardan küçük ve butik dil okullarına kadar her seçenekte okul seçeneği mevcuttur. Dünyanın dört bir yanından her yıl 100.000 binin üzerinde öğrenci İngilizce dil eğitimi için Malta’yı tercih etmektedir. Her yıl 2000’in üzerinde Türk öğrenci yine İngilizce öğrenmek için bu güzel adaya gelmektedir.

ABD, Kanada, İngiltere, İrlanda, Avustralya gibi ülkelere nazaran İngilizce dil eğitimi için fiyatlar Malta’da daha uygundur. Bu ülkelerde eğitim almak yerine Malta adasında aynı kalitede eğitimi daha ucuza alabilirsiniz.

dil-okulu-icin-neden-malta

Dil okulu için neden Malta ? Bunu etkileyen birçok etken bulunmaktadır. Bunların en başında dil eğitiminin Malta’da ekonomik olmasıdır.

Daha uygun fiyatlarda dil kursu, konaklama, uçak bileti bulma şansınız bulunmaktadır. Bunlar sadece Malta’yı cazip kılan nedenlerden birkaçıdır.

Malta’da Dil Eğitimini Cazip Kılan 5 Neden ?

1- Malta tatil ve eğlence cennetidir

İngiltere ve İrlanda gibi soğuk ülkelerin aksine dil eğitiminiz Ada’da daha eğlenceli geçecektir. Ülkenin her yerinde birbirinden eşsiz bir çok plaj bulunmaktadır Malta’da İngilizce öğrenirken hayatınızın en güzel tatilini yapacağınıza eminim. Ada yılın 8 ayı güneşli ve sıcak bir iklimi bulunmaktadır keza şubat ayında denize gitmişliğim var. Ayrıca eğlence ve gece hayatında Avrupa’nın en iyi ülkelerinden birisi Malta’dır, lütfen eğlencenin dozunu çok kaçırmayın 🙂

2- Vize kolaylığı

ABD, Kanada, İngiltere, İrlanda, Avustralya gibi ülkelerde bazen öğrenciler vize sorunu yaşamaktadır. Dil eğitimi için vizeyi Malta’dan daha kolay alabilirsiniz. Ayrıca Malta öğrenci vizesi ile tüm Avrupa’da seyahat edebilirsiniz. Yeşil pasaportunuz varsa Schengen vizesini zaten dert etmenize gerek yok:)

3- Türkiye’ye sadece 2.5 saat uzaklıkta

Türkiye-Malta uçak biletlerinin dil eğitimi alınacak diğer ülkelere göre ucuz olması cazip olan nedenlerden birisidir. Keza 3 ay ve üzeri eğitim almayı düşünüyorsanız özlediğiniz anda Türkiye’ye kısa bir süreliğine gelebilirsiniz. Tabiki %75 devam zorunluluğuna dikkat etmeniz gerekmektedir.

4- Malta’da dik kursu ve konaklama ücretleri daha ekonomiktir.

Ülkemizde son yıllarda artan kurun etkisiyle yurtdışında dil eğitimi pahalı bir hale gelmiştir. Bundan dolayıdır ki son yıllarda Türk öğrenciler eğitim için Malta adasını daha çok tercih etmektedir. 

5-Maltanın çok uluslu bir yer olması

5- Yazımızın başında da bahsettiğim gibi dünyanın her yerinden yüzbinlerce öğrenci İngilizce öğrenmek için bu adayı tercih ediyor. Ve öğrenci çeşitliliği çok fazla bu durum dünyanın her yerinden arkadaş edebilmenize olanak sağlıyor. Bu önemli bir etken Malta’da dil okulunda tanıştığım arkadaşlarımın daveti üzerinde Brezilya ve Kolombiya’ya gitmiş birisi olarak söylüyorum 🙂

Neden Dil Eğitimi için Malta’yı tercih ettim ?

Selçuk Üniversitesi Makina mühendisliğinden mezun olduktan sonra. Mesleğimde daha iyi olmak ve kendimi geliştirmek için bir süre yurt dışında eğitim almak istiyordum. İlk başta bende herkes gibi dil eğitimi için İngiltereyi düşünüyordum çünkü Malta hakkında çok fazla bir bilgim yoktu. 

 

Yaklaşık 2 ay araştırma yaptım İngiltere ve Malta arasında gidip geliyordum. Malta’nın beni en çok cazip eden yönlerinden birisi ekonomik olması bir diğeri ise İngilizce öğrenirken tatil yapma imkanıdır. Kuzenim 6 ay İngiltere’de eğitim almıştı hem maliyetler daha yüksekti hem de sosyal hayatı çok fazla yoktu. Fiyat karşılaştırması yaptığımda Malta’yı tercih edersem Avrupa’da gezebilirim diye düşündüm. Keza hem Malta’da dil eğitimi alırken unutulmaz bir tatil yaptım hem de toplamda 11 ülke gezdim (1.5 sene içerisinde) 

Malta’da Türk Öğrenci Çok Fazla Mı ?

Malta’da Türk öğrenci çok fazla var mı sorusu en çok merak edilen sorulardan birisidir. Yukarıda belirttiğim ve buna bağlı birçok nedenden dolayı her yıl 2000’e yakın Türk öğrenci İngilizce dil eğitimi için Malta’yı tercih etmektedir. Belirli başlı bazı okullarda Türk öğrenci oranı çok fazladır ama bu oranın çok düşük olduğu okullarda mevcuttur. 

malta-da-turk-ogrenci

Malta’da Türk öğrencilerin az olduğu bir dil okulu arıyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ayrıca Türk öğrencinin fazla olması gözünüzü korkutmasın okulunuzda veya sınıfınızda sizden başka Türk öğrenci olması İngilizcenizi geliştirmeniz için bir engel değildir. Zira dünyanın neresine giderseniz gidin Türk öğrenci olacaktır:) 

Dil öğrenmek ve bunun için çalışmak sadece size kalmış arkadaşlar öğrenmek için çabalamıyorsanız dünyanın en iyi dil okuluna da gitseniz yine olmayacaktır  bu durum sizde bitmektedir. Malta dil okullarında Türk öğrenciden daha çok yabancı öğrenci bulunmaktadır. Ama sizin yabancı arkadaşınızdan çok Türk arkadaşınız varsa ve zamanınızın çoğunu Türkçe konuşarak geçiriyorsanız evet orada bir yanlış yapıyorsunuz demektir. 

Maltaliyiz yurtdışı eğitim danışmanlığı olarak kısıtlı süre eğitim için geldiğiniz bu güzel  adada dil eğitiminden en yüksek verimi almanız, en hızlı şekilde adapte olabilmeniz ve İngilizcenizi en hızlı şekilde geliştirmeniz için sizler ile tüm tecrübelerimizi paylaşacağız ve sizlerle birlikte bizde Malta’da olacağız.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer İçerikler
Hemen Ara