Malta Bayragı
Malta'nın en iyi dil okulu danışmanlığı

Malta Dil Okullarına Gideceklere 10 Muhteşem Tavsiye

malta-dil-okullari-tavsiyeler

İçerik

Malta Dil Okullarına Gideceklere 10 Muhteşem Tavsiye

Malta Dil Okullarına Gideceklere 10 Muhteşem Tavsiye ; 1.5 Yıllık Malta maceram süresince tüm yaşadıklarımı ve bir öğrenci gözünden sizler ile paylaşacağım.. Eğer sizde Malta’da İngilizce dil eğitimi almak istiyorsanız Malta blog yazılarımızı adaya gelemeden okumanızı tavsiye ederim. Malta ve malta dil okulları hakkında daha detaylı bilgi için bana ulaşabilir ve tüm merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Maltaliyiz Yurtdışı eğitim danışmanlığı olarak bizler Malta’da sizleri bekliyoruz. Amacımız Malta dil kursu sürecinizi en verimli şekilde geçirmenizi sağlamak. Eğitiminiz boyunca Malta’da sizlerle birlikte olacağız. Okulunuzda sizleri ziyaret edecek, Malta’da gezi yapıp bir çok organizasyona katılacağız herhangi bir sorununuzda bize Malta’da 7/24 ulaşım sağlayabilirsiniz.

malta-dil-okullari-tavsiye

Malta Dil Okullarına Gideceklere 10 Muhteşem Tavsiye!!

1. Dil okulu seçerken sadece fiyata göre okul seçip aldanmayın!

En çok yapılan yanlışlardan birisidir, Malta’da İngilizce öğrenmek için yüksek miktarda para ve zaman harcayacaksınız. Gitmeyi düşündüğünüz Malta dil okulu hakkında her yönüyle geniş kapsamlı bir araştırma yapın. Bütçenize göre tercih edebileceğiniz aynı klasmandaki diğer okullar hakkında da bilgi toplayın daha sonra Malta dil kursu tercihinizi yapın.

Evet bu zorlu bir süreç her acente veya konuştuğunuz kişi farklı bir şey söyleyecek.. Her yönüyle araştırmanız ve oraya gittiğinizde bir sürprizle karşılaşmamanız gitmeden sizin elinizde. Okul tercihi oradaki sosyal yaşantınızı, arkadaşlarınızı ve eğitiminizi etkileyecek en önemli faktördür. İndirimli Malta dil okulu fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

2. Konaklama tercihlerinde seçici olmalısınız!

Bazı dil okullarının konaklama fiyatları çok uygun gözükebilir fakat pek beklediğinizi bulamayabilirsiniz.. Genelde okullarda farkını ödeyip bir üst kategori konaklama seçeneğine geçiş yapabilirsiniz fakat kalabalık sezonlarda bazen bu mümkün olmuyor. 12 Haftalık dil kursuna gidip 6 hafta konaklama değiştirmek için bekleyeni gördüm.  Seçeceğiniz konaklamanın okula ve merkezi konumlara yakınlığına, ve temizlik durumuna özellikle dikkat edin.

Malta’da Aile yanı konaklama seçeneğinin aksine öğrenci yurdu konaklama seçeneği daha popülerdir. Önerimi soracak olursanız Malta için KESİNLİKLE ÖĞRENCİ YURDU konaklama seçeneğini tercih etmenizi öneririm. İkisininde avantajları faklıdır.  Öğrenci yurdu konaklama seçeneğine örnek olması açısında Aşağıdaki Fotoğraf benim kaldığım Ese öğrenci yurdu.

Ese Malta Dil Okulu Konaklama seçeneklerinden Tania Flat 7 Paceville öncesi Home Party 🙂

Aile yanı konaklama seçeneği hakkında;
Sabah ve Akşam yemeğiniz aile tarafından verilmekte. Okullara göre değişiklik gösterse de aile evleri genelde okullara 5-20 dk yürüme mesafede. Tek kişilik ve paylaşımlı oda seçenekleri bulunmaktadır. Paylaşımlı oda seçenekleri daha ekonomiktir.  Aile yanları daha güvenli ve huzurlu. Aile ile pratik yapıp vakit geçiriyorsunuz bir nevi oradaki aileniz oluyor.

Malta öğrenci yurt konaklama hakkında;

Malta dil okullarında en fazla tercih edilen konaklama seçeneğidir. Öğrenci yurdu konaklama seçeneği sadece okul öğrencilerinin bulunduğu apart dairelerden oluşmaktadır. Öğrenciler ile hep birlikte yemek yapıyor, film izliyor, gezmeye gidip hep birlikte eğleniyorsunuz. Dairelerde kendi yemeğinizi yapabileceğiniz mutfak alanları ve ihtiyacınız olan her şey mevcut. 1 kişilik, 2 kişilik, 3 kişilik oda seçenekleri mevcut, bence iki kişilik odalar en ideali. Daireler ve çarşaflarınız belirli periyotlar ile okul görevlileri tarafından temizlenmektedir. Sürekli öğrenciler ile bir arada olduğunuz için daha kolay arkadaş edinebiliyor daha çok İngilizce pratik yapma şansı elde ediyorsunuz. Ben gittiğim 2 farklı malta dil okulunda öğrenci apartı konaklama seçeneğini tercih ettim ve fazlasıyla memnun kaldım.

3. Gidince nasılsa Malta’da İngilizce öğrenirim bir şekilde!

Malta’ya çok kısıtlı bir süre için geliyorsunuz ve burada bir şekilde mecbur kalıp öğreniyorsunuz evet ama Malta dil kurslarından max. verimi almak için gelmeden kendinizi olabildiğince geliştirin. Siz binanın temeli atın gelin, temeli atmak ile Malta’da vakit ve para kaybetmeyin.. Temeliniz olur ise katları burada daha hızlı çıkacaksınız buna emin olabilirsiniz. Plajlara gidin ve tabi ki partileri kaçırmayın kısacası Malta’nın tadını çıkarın..:))

4. Malta’dayken zaman su gibi akıp gidiyor bunu unutmayın..

Tavsiyem hiç bir gününüzü boşa geçirmeyin!!  Ders çalışın, sosyalleşin, yabancı arkadaşlar edinin, gezin, bol bol denize ve plajlara gidin ve tabi ki partileri kaçırmayın kısacası Malta’nın tadını çıkarın :))

Ben 1.5 senenin nasıl geçtiğini anlamadım.. 3 veya 6 ayın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız arkadaşlar, eğer yazılarımı okuyup Malta’ya dil eğitimine giderseniz dönüşte mutlaka yorumlarınızı bekliyorum:)

5. Malta-Avrupa arası ucuz uçak biletlerine bakmayı unutmayın.  (Ryanair biletler sudan ucuz!)

Hazır Schengen vizeniz varken Malta üzerinden Avrupa ülkelerini ucuz bir şekilde gezebilirsiniz. Tabi ki yabancı arkadaşlarınızla bu etkinlikleri yapmak çok daha eğlenceli bir hale geliyor 🙂 Avrupa genelinde hizmet veren Rynair low-cost olan bir havayolu şirketidir. Malta ve Avrupa arasında bir çok seferi bulunmaktadır. Tabiri yerindeyse sudan ucuz uçak biletleri ile oraya kadar gitmişken küçük gezi turları yapabilirsiniz.

Malta – Roma  uçak biletimi 19.99 € aldım:)  Barcelona, Amsterdam, Vienna, Frankfurt, Berlin vb. bir çok şehirde 20-50 € arasında git gel uçak bileti bulabilirsiniz Avrupa üzerinde 231 noktaya uçuşları var. Oraya kadar gitmişken Malta’nın bu nimetlerinden faydalanmanızı öneririm. Ryanair ekşi sözlük başlığını buraya bırakıyorum. 

6. Edebildiğiniz kadar arkadaş edinin Malta’ya İngilizce konuşmaya geldiniz. 

Her yıl dünyanın farklı bölgelerinden 100 bin kadar öğrenci Malta’ya dil eğitimi için gelmektedir. bunların sadece 2000-3000 kadarı Türk öğrenciden oluşmaktadır. Malta’daki Türk öğrenci çok mu ? sorusunu merak ediyorsanız bu konu ile ilgili yazımı okuyabilirsiniz. 

Malta çok kozmopolit bir ülkedir dünyanın her bölgesinden insanlar ile burada arkadaş olma şansınız oluyor. Sosyalleşe bildiğiniz kadar sosyalleşin ve arkadaş edinin yabancı arkadaşlarınızdan bir çok şey öğrenebiliyorsunuz tabi ki onların da sizden öğrenecek çok şeyleri oluyor. Malta’dan sonrası için de bir çok güzel dostluklarınız oluyor. Dünyanın bir ucunda bir şeyler paylaşacak bir arkadaşınızın olması gerçekten çok güzel bir şey.

Malta’da o kadar güzel arkadaşlıklar ve dostluklar edindim ki arkadaşlarımın daveti üzerinde 2019 yılında 1.5 aylığına Brezilya ve  Kolombiya’ ya gittim 🙂 

7. Malta’daki Festival, Konser ve Etkinlikleri kesinlikle takip edin.

Malta Festivalleri ve konserleri ile ünlü bir bir Eğlence ülkesidir desem abartmış olmam. Bu konu ile ilgili detaylı bir yazı yazacağım fakat özet olarak. Malta’da her yıl yapılan Konser, Karnaval, Festival, Sanat etkinlikleri, Havai fişek gösterileri gibi onlarca etkinlik mevcuttur gittiğiniz tarihteki etkinlikleri takip ederek yabancı arkadaşlarınızla birlikte bu etkinliklerde çok güzel vakit geçirebilirsiniz.. 

Hatta her şehrin kendine özel festivali var. Festa adı verilen bu etkinlikler mayıs ayında başlayıp eylüle kadar devam etmektedir. 

Uluslararası havai fişek festivali nisan ayında

Malta müzik haftası haziranda 

Malta sanat festivali temmuz-ağustos aylarında

Farsons büyük bira festivali temmuz ayında

Malta Rock ve Jazz festivali temmuz ayında

Ayrıca Malta’da MTV müzik festivali ve muhteşem Tomorrowland Festivali de yapılmaktadır. Aşağıda Malta’da Tomorrowland nasıl diyenlere bir örnek:)

8. Malta’ya gitmeden önce hazırlığınızı iyi yapın. İşte bavulunuzda olması gerekenler.

Malta Akdeniz ikliminde bulunan sıcak bir ülkedir. Yaz aylarında gidecekseniz ise sıcaklara hazırlıklı olmanızı öneririm 🙂 Yani çok kalın kıyafetler almayın. Fakat dönem dönem ada yağış almaktadır. Yağmurluk tarzı bir şey almanızı öneririm.

Olmazsa olmaz denize giderken kullandığınız eşyalar; Mayo, Şapka, Dalış gözlüğü, Güneş gözlüğü, plaj havlunuz bavulunuzda çok yer kaplayabilir oradan 10 € civarında temin edebilirsiniz.  

İlaçlar; Düzenli olarak kullanmanız gereken ilacınız var ise mutlaka yanınızda dil kursu süresince yetecek kadar ilaç alın. Ayrıyeten Malta’da ilaçlar ve doktor ücretleri yüksek grip ve soğuk algınlığı ilacı almanızı öneririm.

Pasaport, Kimlik, Seyahat sigortası, Dil okulu kayıt evrakı bunlar adaya girerken mutlaka yanınızda olması gerekenler! 

Güneş kremi

Pahalı ve Değerli eşyalarınız evde kalsın

Konaklamada kullanacağınız bir çift terlik götürmenizde yine fayda var 

Kalem ve not defteri yine işinize yarayacak. 

Banka kartınız ve Kredi kartınız. Gitmeden kredi kartınızı bankadan euro ekstreli bir kredi kartına çevirmenizde faydanıza var Türk lirası kredi kartında çok olmada biraz kesinti oluyor.

Dil kursundan temin edebilirsiniz fakat yine birkaç İngilizce hikaye kitabı almanızda fayda var. 

9. Gittiğinizde hiç İngilizceniz olmasa utanmayın iletişim kurmaya konuşmaya çalışın!! 

Sadece hello ile bile güzel bir başlangıç yapabilirsiniz. Herkes İngilizce öğrenmeye geldiği için yanlış konuşunca kimse kimseyi ayıplamıyor. Karşınızdaki kişinin ana dil İngilizce değil ve bir süre önce o da çok İngilizce bilmiyordu. Herkes aynı yollardan geçti çekinmeyin kendinizi konuşmak için zorlayın. İngilizce öğrenmenin etkili yöntemlerinden birisi pratik yapmaktır buraya gelme nedenlerinizden birisi pratik yapmak, İnsanlar ile iletişim kurmak için kendinizi sonuna kadar zorlayın arkadaşlar:)

Ayrıca size anlatmak istediğim iki güzel hikaye var. Ese dil okulunda B-1 sınıfındayken sınıf arkadaşlarım olan Volkan ve Brezilyalı Roche’la Malta sonrası evlendiler ve şu anda Brezilya’da yaşıyorlar mutlulukları daimi olsun:)

İkinci güzel hikaye ; Kolombiyalı German ve Hande arkadaşımız yine Malta’da tanışarak evlendi İstanbul’da yaşıyorlar mutlukları daimi olsun 🙂

10. Acente seçiminizi dikkatli bir şekilde yapın.

Birçok yurtdışı eğitim acentesi sizi Malta’da bir dil kursuna kayıt yaptırıp vize işlemlerinizi halledip adaya gönderebilir evet. Ama önemli noktalardan birisi de burada başlıyor. Malta’da öğrenciye sahip çıkmak..

Ama bazen öğrenciler Malta’da, okulda veya konaklamada sorun yaşıyor. Size oradayken sahip çıkabilecek sorunlarınızı en kısa süre içerisinde çözebilecek acentaları tercih etmenizi öneririm. Bu biz ya da görevini sonuna kadar güzel bir şekilde yapan onlarca acenteden birisi olabilir ama sadece araştırmanızı iyi yapın. 

Maltaliyiz Yurtdışı eğitim acentesi olarak bizler Malta’ dayız. Ve her zaman Malta’da sizler ile birlikte olacağız. Başka acenteler veya kuruluşlar ile Malta’ya gelen öğrencilere de her zaman kapımız açık elimizden geldiğince her zaman yardıma hazırız.. 🙂

Malta Dil Okullarına Gideceklere 10 Muhteşem Tavsiye yazımda tecrübelerimi sizinle paylaşmaya çalıştım. Adaya gelmeden önce Malta Blog yazılarımı okumanızı tavsiye ederim.

Facebook ve İnstagram sayfamızdan bizi takip edebilirsiniz.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer İçerikler
Hemen Ara