Malta Bayragı
Malta'nın en iyi dil okulu danışmanlığı

Malta Dil Okulu Vizesi Kolay Mı?

malta-dil-okulu-vizesi

İçerik

Malta Dil Okulu Vizesi Kolay Mı?

Malta dil okulu vizesi, Abd, Kanada, İngiltere, Avustralya, İrlanda gibi ülkelerle kıyaslandığında Malta öğrenci vizesi kolay ülkelerden biridir. Türkiye de yaşayan öğrenciler, dil eğitimi almak için Amerika, İngiltere ya da Kanada’ya gitmek istiyor. Ancak, bu ülkelere vize alabilmek biraz daha zordur.

Malta öğrenci vizesine başvuru sonrası, vizenin olumlu çıkması çok büyük bir olasılıktır. Ret alan vize sonucu Malta öğrenci vizelerinde oldukça azdır. Eğitim süresinin kısa ya da uzun olması, vize alırken olumlu ya da olumsuz sonuçlara neden olmaz.

Malta Konsolosluğu’nun dil okulu vize başvurusu değerlendirme sürecindeki temel ölçütü, başvuru sahiplerinin taleplerine uygun nitelikleri taşıyor olmasıdır. Dil okulunda eğitim almak için başvuru yapan öğrenci adaylarının gerekli kriterleri karşılamaları durumunda Malta vizesi almaları kolaydır.

Malta vize işlemlerinin süresi, konsolosluk değerlendirme aşamasında detaylı incelemelerin yapıldığını gösterir. Malta vizesi almak için uygulanması gereken prosedürler ve operasyonel süreç de kritik aşamalardan biridir. Bu sürecin Malta Konsolosluğu’nun değerlendirme kriterlerine uygun ilerletilmesi vize alımında önemli ölçüde etkilidir.

malta-dil-okulu-vizesi

Malta Dil Okulları Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Dil eğitimi almak için Malta’yı tercih eden öğrencilerin en çok merak ettiği konulardan biri de vize başvurularının be sürede sonuçlanacağıdır. Sonuçlanma sürecinde belirleyici olan, vize başvurularının programlardan en az 1 buçuk veya 2 ay önce başlatması gerektiğidir. Malta’ya dil eğitimi için gitmek isteyen öğrencilerin vize değerlendirme süresi, yaklaşık 3 haftalık bir sürede sonuçlanır.

Malta Dil Okullarına Gitmek İçin Alınması Gereken Vize Hangisidir?

Yeşil pasaporta sahip öğrenciler, 3 aya kadar alacakları eğitimlerde herhangi bir vize zorunluluğuna tabi tutulmaz. Ancak, bordo pasaportu olan öğrenciler ve yeşil pasaportu olsa dahi, 3 aydan uzun eğitim alacak öğrenciler, Malta ulusal d tipi öğrenci vizesine başvurması gerekir. Malta dil okuluna başvurmak isteyen öğrenciler, eğitimleri boyunca geçerli olan bu vizeyi aldığı zamana ülkeye vize başlangıç tarihi itibari ile girme hakkı elde eder.

Malta Dil Okulu Vizesi Almak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Malta’da dil okuluna gidecek bir öğrenci vize zorunluluğu kapsamında çeşitli belgeler toplaması gerekir. Başvuru merkezinin sitesi içinde de bulabileceğiniz evrakları, randevu gününde başvuru merkezine teslim etmeniz gerekir. Başvuru evraklarının eksiksiz olarak konsolosluğa gönderilmesi, oldukça önemli olduğu için başvuru merkezi evrakları kontrol eder ve eksiksiz olduğunu teyit ettikten sonra vize dosyası konsolosluğa gönderilir.

Malta dil okulu vizesi alabilmek için gerekli olan evraklar şu şekildedir.

   • En az 6 ay geçerli olan pasaport,

   • Varsa eski pasaport ve işlenmiş sayfaların fotokopileri,

   • Niyet Mektubu,

   • Aile Nüfus Kayıt Örneği,

   • Adli Sicil Kaydı,

   • Erkek Öğrenciler İçin Askerlik Belgesi,

   • Öğrenciyseniz Öğenci Belgesi, Mezunsanız diploma,

   • Malta’daki Okuldan Kabul Belgeleri ve Ödemenin Tamamlandığına Dair Kanıtlayıcı Belgeler,

   • Sponsor Eşliğinde Gidilecekse Sponsor Tarafından Alınmış Noter Onaylı Taahhütname,

   • Çalışan Kişiler İçin İş Yeri Belgeleri ve Maaş Belgeleri,

   • Mali Durum Belgeleridir.

  Malta’da Dil Okulu Vizesi Kaç Günlük Alınabilir?

  Malta’da dil eğitimi alacak öğrenciler, eğitim sürelerinin tamamı için bir Schengen vizesi alabilir. Eğer öğrenci yeşil pasaporta sahipse, öğrencinin 3 aya kadar alacağı eğitimler için vize alma zorunluluğu bulunmaz. Öğrenci 3 aydan uzun bir eğitim almak istiyorsa, ülkenin ulusal öğrenci vizesine başvurması gerekir. Bu vize öğrencinin eğitim süresinin tamamını kapsayacak şekilde olmalıdır. Öğrenciler hak kazandıkları vize sürelerini, Malta’da uzatma hakkına sahip değildir.

  Malta’da Dil Eğitimi İçin Schengen Öğrenci Vize Başvurunda İzlenen Yol Nedir?

  Malta’ da dil eğitimi almak için Schengen öğrenci vize başvurusunda ilk olarak; pasaport, öğrenci belgesi ya da diploma, nüfus örneği, fotoğraf gibi bazı genel evraklara ihtiyaç duyulur. Ancak, bu evraklara ek olarak kişi özelinde de konsolosluğa beyan edilmesi gereken evraklar vardır.

  Bu evrakların mümkün olduğunca danışman kişilerden yardım alarak düzenlemesi tavsiye edilir. Aksi takdirde, süreç daha uzun sürebilir. Bu esnada birçok hata yapılabileceği için ret alma olasılığı da artabilir. Bunun önüne geçmek için bir uzmanın kontrolünde tüm evraklarınızı eksiksiz olarak toplamanız ve sizden istenen süre içinde teslim etmeniz gerekir.

  Neden Malta’da Dil Eğiti Almalısınız?

  İngilizceyi yerinde öğrenmek oldukça önemlidir. Malta dil eğitimi için bol bol pratik yapabileceğiniz bir yer. İngilizcenin ikinci ana dil olarak konuşulduğu Malta’yı, dil eğitimi almak için birinci sıraya koyabilirsiniz. Yaklaşık 150 yıl kadar İngiliz sömürgesinde kalmış olan Malta halkı, İngilizceyi çok iyi biliyor. Bu sebeple buraya tercih eden dil öğrencilerinin sayısı da oldukça fazladır.

  Diğer ülkelere nazaran Malta vizesi almak da daha kolaydır. Eğitim de ekonomik olarak, daha elverişlidir. Bu nedenle her yıl ülkeye dünyanın her yerinden çok fazla öğrenci eğitim almak için geliyor. Öğrenciler, buraya gelip eğitim süreleri boyunca Malta’yı tanıyor ve pratik yapma fırsatı elde ediyor. Öğrencilerin, gelişmiş sosyal imkanlar sayesinde Malta’da, ders saatleri dışında yapabilecekleri birçok şey vardır.

  Malta genellikle sıcak bir yer olduğu için hemen hemen her mevsim, çok keyifli bir ülkedir. Öğrenciler kış aylarında Malta’nın barlarında ve kulüplerinde eğlenirken, yaz aylarında ise muhteşem denizlerin ve plajların tadını çıkarır. Bu ortamlarda sosyalleşebildikleri ve yeni insanlarla tanışabildikleri için dilleri de hızla gelişir. Ayrıca sadece dil öğrenmekle kalmayıp, Malta’nın kültürüne de adapte olmalarını sağlar.

  Böylece kendilerini yalnızca okula gidiyormuş gibi hissetmez, aynı zamanda tatildeymiş gibi davranabilirler. Malta’da dil eğitimi alırken, bu ada ülkesini keşfedebilir, alışveriş yapabilir ve öğrendiklerinizi pekiştirebilirsiniz. Dil öğrenmek sadece eğitimle sınırlı değildir. Bulunduğunuz ortamın keyif verici olması da öğrenmeniz üzerinde etkilidir. Öğrenirken eğlenmek, dilinizi geliştirirken hayata karışmak, Malta’nın dil öğrenmek isteyen herkese sunduğu fırsatlardan sadece bazılarıdır.

  Paylaş

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Diğer İçerikler
  Hemen Ara