Malta Bayragı
Malta'nın en iyi dil okulu danışmanlığı

İngilizce Dil Seviyeleri Nelerdir?

İçerik

İngilizce Dil Seviyeleri Nelerdir?

İngilizce eğitimi için seviye belirleme sınavlarına girecek insanlar İngilizce seviyeleri nelerdir sorusunu araştırmaktadır. Dil seviye belirlemede ilk standartlar arasında yer alan CEFR (Common European Framework Of Reference For Languages) sistemidir. Avrupa ortak dil referansı olarak adlandırılan bu sistem İngilizce dil seviyesini 6 farklı alanda oluşturmuştur.

A1, A2, B1, B2, C1 ve C2 olarak sınıflandırılan bu diller alacağınız eğitimlere göre sırayla sertifikalandırılarak gidilmektedir. Özellikle günümüzde pek çok iş yeri personellerinin dil yeterliliklerini sınıflandırabilmesini talep etmektedir.

Bu sebepten dolayı da insanlar dil gelişimlerini sertifika sınavlarına girerek ispatlamakta ve CV’lerinde işverenlere sunmaktadır. Siz de dil gelişiminizi artırmak ya da hangi seviyelerde sınavlara tabi tutulacağınızı öğrenmek istiyorsanız yazımızın devamında İngilizce seviyeleri nelerdir sorularının cevaplarını bulabilirsiniz.

En İyi İngilizce Seviyesi Nedir?

İngilizce seviyeleri nelerdir sorusunun cevabını merak eden insanlar en iyi İngilizce seviyesi nedir ? Sorusunun da cevabını öğrenmek istemektedir. 6 basamaktan oluşan İngilizce seviyelerinin en son kısmı Proficient olarak adlandırılan C2 seviyesidir. Bu seviyeyi tamamlayan insanlar artık ana dili kadar İngilizce konuşabilme ve okuyabilme yeteneklerine sahip olmaktadır.

İngilizcenin kelime köklerini ya da karmaşık alt metinlerini dahi okur okumaz hâkim olabilen insanların elde ettiği seviye türü olarak görülmektedir. Akademik seviyedeki yazıları bile kolaylıkla okuyabilen bu insanlar İngilizcenin son seviyesini de başarıyla tamamladığını ispatlamaktadır. Sizler de en üst seviyede İngilizce eğitimi almak istiyorsanız C2 seviyesini başarıyla bitirmeniz gerekmektedir.

A1, A2 İngilizce Seviyeleri

İngilizce seviyeleri nelerdir, A1 ve A2 seviyesi nedir soruları ile başlamak isteriz. A1 seviyesi İngilizcenin en temel alt basamağı olarak görülmektedir. Basit düzeyde cümle kurabilmek, günlük işler için yeterli seviyede İngilizce kullanabilmek için tercih edilen seviye türü olarak bilinmektedir. A2 seviyesi de temel başlangıç seviyesinin ikinci adımı olarak görülmekte basit cümlelerin biraz daha genişletilerek öğrene bilinmesi anlamlarına gelmektedir.

Genellikle ülkemizde A2 seviyesi daha yaygın olarak görülse de iş yerleri bu seviyeleri özellikle dış ticaret ile uğraşıyorsa maalesef yeterli görmemektedir. Ancak rutin basit konuşmaları bu iki seviyede gerçekleştirebilirsiniz. Kısacası halk tabiri ile derdinizi anlatacak kadar bir İngilizce seviyesine A1, A2 İngilizce seviyeleri ile sahip olmuş olursunuz.

İngilizce Seviyeleri A B C| İngilizce Seviyeleri Nedir?

İngilizce seviyeleri nelerdir sorusunda A, B, C seviyeleri en çok araştırılan başlıklar arasındadır. A1, B1 ve C1 seviyeleri zorlaştırılmadan önce temel bilgilerin seviyeye uygun bir şekilde öğrencilere sunulduğu seviye kısmıdır. A2, B2 ve C2 kısmı ise bu seviyelerde profesyonel olduğunuzun son göstergeleri olarak ele alınmaktadır.

Sizler de dilediğiniz İngilizce seviyeleri A B C arasından hangisini almak istiyorsanız ya da yeterliliğiniz hangi kısımda ise dil kurslarının eğitimlerine ya da sınavlarına katılarak dil seviyenizi belgelendirebilirsiniz. Ancak özellikle iş yerleri B2 seviyesini personel alımlarında tercih etmektedir. Özellikle branşınızın gerektirdiği bir iş alanında İngilizce seviyenizi belgelendirmeniz gerekiyorsa B2 seviyesi her zaman İnsan kaynakları departmanının görüşmelerinde olumlu puan almanıza olanak sunmaktadır.

İngilizce Seviyeleri: A1

İngilizce seviyeleri nelerdir, A1 seviyesi alsam yeterli diyorsanız günlük basit cümleler kuracaksanız yeterli görülmektedir. Ortalama olarak ülkemizde eğitim öğretim hayatımızda zorunlu tutulan İngilizce dili A1 seviyesinde sunulmaktadır. Sizler de basit kelimelerle hayatınızı idame ettirmek istiyorsanız sadece temel bilgiler öğreneceğiniz A1 seviyesini tercih edebilirsiniz.

B2 Seviye İngilizce Hangi Seviye?

B2 seviye İngilizce hangi seviye sorusuna da cevap vermek gerekirse B2 seviyesi işyerlerinin en çok tercih ettiği dil seviyesi olarak bilinmektedir. İngilizceyi orta seviyede bilen insan olarak görülen kişiler şirketlerin acil durumlarda başvuracağı personel olarak görüldüğünden dolayı iş görüşmelerinde bu belge sayesinde bir adım önde görülmektedirler.

Sizler de İngilizce seviyeleri nelerdir, hangi seviyeyi alsam iş dünyasında yeterli konumda görülürüm diye araştırma yapıyorsanız mutlaka B2 seviye İngilizce sertifikasına sahip olmanızı tavsiye ederiz. Böylece pek çok yerde iş görüşmeleriniz kolay geçecek ve hep avantajlı bir pozisyonda yer alacaksınız.

C1 İngilizce Seviyesi Ne Demek?

C1 İngilizce seviyesi ne demek sorusuna da bu kısımda yanıt vermek gerekirse artık İngilizcenin son aşamalarında olan insanların seviyesi diyebiliriz. C1 seviyesi zor olarak kabul edilen İngilizcenin ilk adımı olarak görülmektedir. C1 seviyesinde eğitim alan kişiler artık uzun cümleleri anlamlandırabilmekte karmaşık paragrafları hızlıca çevirebilmektedir.

Özellikle yurt dışı bağlantılı bir mesleğe sahipseniz mutlaka almanız gereken dil seviyesi olarak görülmektedir. Hızlı ve akıcı bir İngilizce konuşabilme ve anlayabilmeniz için bu seviyenin başarılı bir şekilde tamamlanması ardından da son kısım kabul edilen C2 seviyesine geçilmesi gerekmektedir.

C2 Dil Seviyesi Nedir?

C2 dil seviyesi İngilizcenin ana dil kadar bilindiğinin göstergesi olarak kabul edilmektedir. Bu seviyeye sahip olan insanlar karmaşık cümleleri hızlı ve kolay bir şekilde anlayabildiği gibi alt metinlerinde yatan gerçek çağrışımları da kolaylıkla anlayabilecek bir konuma sahip olduğunu göstermektedir.

İngilizce Seviye Testi

İngilizce seviyeleri nelerdir, İngilizce seviyemi nasıl belirlerim diye merak ediyorsanız online olarak seviye testi sunan pek çok dil okulunun olduğunu bilmenizi isteriz. İnternet üzerinden siz de kolaylıkla online sunulan dil seviye belirleme sınavlarına dahil olabilir ve seviyenizi öğrenerek gelişiminizi o düzeyde artırabilirsiniz. Ancak özellikle yurt dışı dil eğitimleri alarak daha profesyonel bir eğitim göreceğinizi unutamamanız gerektiğini de belirtmek isteriz.

İngilizce Dil Sevileri ve Kullanım Alanları

Sahip olduğunuz İngilizce bilgisi, Speaking (Konuşma), Writing (Yazma), Grammer (Dil Bilgisi) gibi üç ana kategoride tüm bilgi ve becerinize göre sınırlandırılır. Elbette gündelik kullanım dışında, farklı alanlarda da farklı seviyelerin gerektiğini unutmamalıyız. Bu yüzden, genelde hangi seviye hangi alanda şart veya şartları daha iyi karşılar gelin beraber görelim.

A1 – Beginner (Başlangıç)

Temel ifadeler ve günlük ifadeler kullanabilir.
Kendisini ve başkalarını tanıtabilir, basit sorular sorabilir ve cevaplayabilir.

A2 – Elementary (Temel)

Yaygın kullanılan ifadeleri ve cümleleri anlayabilir ve kullanabilir.
Temel kişisel bilgileri, alışveriş, yerel coğrafya gibi konularda iletişim kurabilir.

B1 – Intermediate (Orta)

Günlük hayatta sıkça karşılaşılan durumlarda anlaşabilir.
Seyahat ederken, işte veya okulda karşılaşılabilecek konularda anlaşabilir.
Kendi ilgi alanlarıyla ilgili konularda basit metinler yazabilir ve konuşabilir.

B2 – Upper-Intermediate (Orta Üstü)

Kendi uzmanlık alanında teknik konular dahil olmak üzere karmaşık metinlerin ana fikrini anlayabilir.
Anadili İngilizce olan kişilerle akıcı ve doğal bir şekilde iletişim kurabilir.
Geniş bir yelpazede konular hakkında detaylı ve anlaşılır metinler yazabilir.

C1 – Advanced (İleri)

Geniş ve karmaşık metinleri anlayabilir ve anlam çıkarabilir.
Düşüncelerini akıcı ve spontane bir şekilde ifade edebilir.
Akademik veya profesyonel amaçlar için esnek ve etkili dil kullanımı sergileyebilir.

C2 – Proficiency (Yetkin)

Pratikte anladığını, okuduğunu veya duyduğunu zahmetsizce ve rahatça anlayabilir.
Kendini çok akıcı ve doğru bir şekilde ifade edebilir, karmaşık konuları net ve düzenli bir şekilde anlatabilir.

Malta Dil Okulları İngilizce Seviyeleri;

Malta’nın ana dilinin İngilizce olması ve İngiliz eğitim sisteminin benimsenmesinden dolayı. Malta dil okullarında en alt seviyeden en üst seviyeye kadar dil eğitimi alabilirsiniz. Yani Malta’da dil eğitimi almak için herhangi bir İngilizce seviyesine ihtiyacınız bulunmamaktadır. Ancak Maltalıyız yurtdışı eğitim firması olarak öğrencilerimize önerimiz burada bir dil eğitimine başlamadan önce kendinizi dil konusunda geliştirebildiğiniz kadar geliştirmenizdir. Başlangıç seviyesi üzerinde bir kurdan başlamanız burada ilk başta daha kolay uyum sağlamanızı sağlayacaktır. Hem de dil öğrenmeye başladığınızda daha hızlı bir şekilde ilerleyebilirsiniz. Alt seviyedeki kurlar yerine üst seviyedeki kurlardan başlayarak İngilizce eğitim sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer İçerikler
Hemen Ara