Malta Bayragı
Malta'nın en iyi dil okulu danışmanlığı
Malta-Dil-Egitimi

İçerik

Malta Dil Eğitimi

Malta Dil Eğitimi konusunu tüm yönleri bu yazımızda ele alacağız. 2 Yıllık Malta ve Malta dil okullarındaki deneyimlerimi paylaştığım Malta blog yazılarıma buradan ulaşabilirsiniz. 

Malta konumu itibariyle öğrencilerin ve turistlerin dikkatini çeken bir ada ülkesidir. Akdeniz’in ortasında bulunan bu ada 3 büyük ve 2 küçük ada parçasından oluşmaktadır. Tatil yerleri olarak oldukça zengin ve gelişmiş bir ülkedir. Ada olmasının getirdiği avantajlarla birlikte plaj aktiviteleri ve su sporları alanında oldukça iyi durumdadır. Akdeniz iklimine sahip olan Malta’da neredeyse yılın her ayı güneşli olarak geçmektedir. Ortalama sıcaklıklarının yüksek olması ve nemli bir havaya sahip olmasından dolayı, yaz turizmi gelişmiştir. Malta’da yıl boyunca sıcaklığın etki göstermesinden dolayı tam bir tatil cenneti konumundadır. Gelirinin büyük bir kısmını turistlerden ve dil okulları için gelen öğrenciler üzerinden kazanmaktadır. Bu nedenle adada hem öğrencilere hem de turistlere önem vermektedirler.

Malta’da İngilizce Dil Eğitimi

Malta’da İngilizce dil eğitimi alarak. Eğitim hayatında önemli bir kariyere imza atmak isteyenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Bunun başlıca sebepleri; Malta’da dil eğitimi veren okulların ekonomik olması. Malta’nın dil okullarıyla meşhur olmasının yanı sıra konumu itibariyle gezilecek ve tatil yapılacak bir ülke olması önemli sebeplerdendir.

malta-da-ingilizce-egitim

Malta’da Dil Eğitimi Nasıl Alınır?

Malta Dil Eğitimi nasıl ? Öncelikle Türkiye’de bulunuyor ve dil eğitimi için listenizde Malta’da bulunuyorsa ilk yapmanız gereken. Kendinize Malta dil kursları ile anlaşmalı bir firma bulmak. Malta’da bulunan dil okulları öğrencilerini aracı firmalar tarafından almayı tercih ediyor. Bazı firmalar Türkiye’de ofis bile bulundururken, bazı firmalarda internet üzerinden kayıt alıyorlar.

Dil okullarının acenteler üzerinden kayıt almasındaki en büyük amaç öğrencilerin bireysel olarak gelip ayrı ayrı işlemler ile uğraşmamasıdır. Eğitim acentaları bu işlemleri hallederek okul için ek bir uğraş oluşmasını engelliyor.

Malta dil kurslarına kesinlikle bir firma aracılığıyla gitmenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü bireysel olarak gitmeye karar verdiğinizde, bütün işlemleri tek tek sizin yapmanız gerekiyor. Ayrı ayrı işlemler yapmak zaman kaybına neden olabilir.

Malta Dil Okulları İndirimleri için Bizimle İletişime Geçin

 

Malta dil okullarına kendiniz başvursanız da çoğu okul acentesiz öğrenci kabul etmemektedir. Okullar anlaşmalı acenteler üzerinden öğrenci kabul etmektedir. Biz Maltaliyiz Yurtdışı Eğitim acentesi olarak öğrencilerden kayıt ücreti vb. ekstra hiçbir ücret talep etmiyoruz. Amacımız Malta’da dil eğitimi sürecinizi en verimli şekilde geçirmeniz. Bunun için gitmeden önce Malta ile ilgili tüm bilmeniz gerekenleri sizlerle objektif bir şekilde paylaşıyoruz. 

Malta Her şey Dahil Dil Okulu Paketleri

Malta her şey dahil dil okulu paketleri genellikle bütün her şeyinizi karşılamayı amaçlamaktadır. Peki bu paketler genelde nasıl oluyor gelin inceleyelim.

Paketler dil okullarına göre değişiklik göstermekle birlikte genellikle bu içerikleri barındırmaktadırlar ;

  • Uçak biletleri (gidiş-dönüş)
  • Eğitim hizmetleri ücreti
  • Ders materyalleri
  • Konaklama ücretleri (Otelde konaklama, apart konaklama, aile yanı konaklama)
  • Çeşitli gezi turları (hoş geldin partileri ve hafta sonu gezileri)

Gibi avantajların hepsini paket içerisinde bulundurur. Malta her şey dahil dil okulu paket programları. Diğer programlara göre toplamda daha ekonomik olmaktadır.

Malta Her şey dahil dil okulu fiyatlarını buradan inceleyebilirsiniz.

Malta Dil Okulları Eğitim Sistemi

Öncelikle belirtmek istiyorum ki, Malta’ya gitmenizdeki en büyük amaç dil okuluna giderek başarılı bir dil eğitimi almak olduğunu biliyoruz. Burada göreceğiniz eğitim sistemi, konaklama, geziler ve sosyal ortam alacağınız İngilizce dil eğitimini doğrudan etkileyecektir. Malta her yıl yüz binlerce öğrenciyi bünyesinde ağırladığı için ve ülke gelirlerinin büyük bir kısmını öğrencilerden karşılamaktadır. Malta’daki eğitim kalitesi her geçen gün yükselmektedir.

Malta dil kursları öğrencilerine çok çeşitli paket programları sunmaktadır. Malta’da çok tercih edilen paket seçenekleri Malta her şey dahil dil eğitimi paket programlarıdır. Her şey dahil paketlerde dil kursu ve konaklama seçenekleri bir arada verilmektedir. Yani eğitim için ihtiyacınız olan her şeyi kapsamaktadır.

Gelelim Malta Dil Eğitimi Sisteminin Nasıl İşlediğine…

Malta’da 50’den fazla dil okulu bulunmaktadır. Bu dil okulları arasında dünya çapındaki en iyi dil okulları arasında olan okullar mevcut. Gelişmiş bir eğitim sistemi ve profesyonel bir eğitmen kadrosuyla bu görevi üstlenmektedirler. Akademik tabloya göre eğitimler aksatılmadan yapılmakta ve öğrencilerin istekleri her zaman göz önünde bulundurularak gelişmeler sağlanmaktadır.

Malta İngilizce dil okullarında sosyal ortam oldukça samimidir. Dünyanın dört bir yanından gelen çeşitli uluslara mensup öğrencilerle kaynaşarak farklı kültürlerle tanışma fırsatınız bulunuyor. Sıcak kanlı ve bol etkinlik düzenlenen bir arkadaş ortamıyla beraber eğitim sürecinizi dolu dolu yaşamanıza ortam oluşuyor. Bu da verilen eğitimi sıkıcı kılmak yerine daha eğlenceli ve verimli bir hale getiriyor.

Malta Dil Eğitimi Kalitesi Nasıl ?

Öğrencilerle öğretmenler arasında özel bir bağ kuruluyor. Öğrenciler bireysel olarak değerlendirilip, ihtiyacı olan eğitim düzeyine göre bir akademik takvime dahil ediliyor. Böylelikle kendi düzeyinde gelişme sağlarken, zorluk çekmeyecek ve eğitimin daha verimli geçmesine olanak sağlanması amaçlanıyor. Bireysel değerlendirmeler günlük ve haftalık olarak tekrarlanıyor ve gösterilen gelişmeye göre yeni takvimler oluşturuluyor. 4 – 8 – 12 – 16 -24 haftalık eğitim (artık ne kadar sürecek bir eğitim alırsanız) süresince düzenli olarak gelişmeleriniz kaydediliyor ve detaylı raporlar elde ediliyor. Elde edilen raporlar doğrultusunda öğrenci için gerekirse alternatif çalışma programları uygulanıyor.

Okullar ders saatleri dışında öğrenciler için etkinlikler düzenlemekten geri kalmıyor. Bulunduğu konuma uygun olarak geziler düzenleniyor ve öğrencilere ders saatleri dışında eğlenceli vakitler geçirmesine olanak sağlanıyor. Dünyanın dört bir yanından gelen, farklı ülkelere mensup öğrencilerle birlikte iyi bir sosyal arkadaşlık ortamı oluşturulmasına olanak sağlanıyor. Bu konu için sizlere önerim hiçbir zaman pasif kalmayın. Yeni arkadaşlar edinmek ve onlarla sohbet etmekten çekinmeyin. İngilizcenizi geliştirmek için sizlere harika bir fırsat olacaktır. Bu tür arkadaşlıklardan doğacak konuşmalar sayesinde aldığınız eğitimi kalıcı kılmak adına önemli bir adım olacaktır. Bu yüzden bu konuda rahat olun ve arkadaş ortamlarına katılmaktan çekinmeyin.,

Malta Dil Eğitimi yazımızda sizinle dil eğitimi hakkında her şeyi paylaşmaya çalıştık. Daha detaylı bilgi ve tüm sorularınız için bize hemen ulaşabilir ve Malta dil okulları hakkında merak ettiğiniz her şeyi sorabilirsiniz.. Facebook ve İnstagram sayfamızdan bizi takip edebilirsiniz.

Malta’da dil eğitimi ile ilgili yorumlara ve blog yazılarına buradan ulaşabilirsiniz.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer İçerikler
Hemen Ara